No items found.
14
.
6
.
2022

Výstava Floria Floruit v prostorách polikliniky

Dovolujeme si vám připomenout probíhající výstavu z kurátorského cyklu Vita Bene, který každé 4 měsíce přináší do prostor naší polikliniky díla umělců.

No items found.

Vážení klienti a přátelé Health+,

Dovolujeme si Vám připomenout probíhající výstavu z kurátorského cyklu Vita Bene, který každé 4 měsíce přináší do prostor naší polikliniky díla umělců. Jejich cílem je zpříjemnit našim klientům návštěvy u nás a zprostředkovat přitom nečekaný kulturní zážitek.

Výstava je již čtvrtou z cyklu výstav Vita Bene a nese název Floria Floruit. Tentokrát expozice vzdává hold jaru, květinám a ženství - potkáte u nás obrazy tří umělkyň Yvonne Vácha-Mané, Ludmily Smejkalové a Michaely Červené. Výstava je dle naší mnohaleté tradice prodejní, umělkyně některé z obrazů vytvořily přímo pro tuto expozici.

Michaela Červená (*1997, Karlovy Vary)
Vycházející hvězda mladé umělecké generace studovala v Ateliéru oděvního a textilního designu na UJEP. Během studia absolvovala stáže v ateliéru UMPRUM a v Budapešti. Mezi její největší výstavy patří skupinová výstava v DSC Gallery (OFF-HIBIT, 2021). Přes svůj relativně mladý věk je její dílo zastoupeno v několika soukromých sbírkách.

Ludmila Smejkalová (*1979, Praha)
Malířka, designérka a oděvní výtvarnice je absolventkou Ateliéru malířství II školy Vladimíra Skrepla na AVU. Absolvovala stáž v Portugalsku, která zásadně ovlivnila její tvorbu. Stejně tak módní potenciál a vedení vlastní značky. Zřetelně rozpoznatelný rukopis plně představila během velkolepé výstavy v Polansky Gallery (Noc a den/Vision Board, 2016). Mezi její sběratele patří především další významní umělci.

Yvonne Vácha-Mané (*1969, Praha)
Všestranná česko-senegalská umělkyně vystudovala Ateliér knižní ilustrace a grafiky UMPRUM. Věnuje se malbě, objektu, grafice, herectví, tanci a performance. Autorka se soustředí na mezikulturní dialog: absolvovala stáž v Meetfactory (Open call pro afročeské umělce, 2020) a navázala výstavou v galerii Display (Na cestě k černé výpovědi, 2021). Budoucnost své tvorby spatřuje ve zkoumání limitů automatické kresby. Je zastoupena prestižní nizozemskou galerií Victory Art.

Výstavu doplňuje sklářský design váz od společnosti Lasvit. Ten můžete potkat v recepci Kartouzská.

Tyto objekty jsou rovněž na prodej. Expozice obrazů je vidění ve všech patrech Health+ Kartouzská a Ringhofferovy vily.

Pokud máte zájem o komentovanou prohlídku, více informací, či radu k výběru či nákupu děl, je vám k dispozici kurátorka.

Magdalena Schnitezrová
tel: +420 723 000 596
magdalena.schnitzerova@gmail.com

Galerie

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás.