No items found.
30
.
6
.
2021

Potěšení z hravé krásy v Health+

Vnitřní prostory polikliniky Health+ v Kartouzské ulici nedávno znovu proměnily podobu a nabídly návštěvníkům další jedinečný umělecký zážitek v podobě výstavy akvarelů doplněných fascinujícími skleněnými plastikami.

No items found.

Nově instalovaná prodejní expozice s názvem Akvarely 2011–2021 je unikátní tím, že malíř a sochař Eliáš Dolejší ve spolupráci s kurátorkou Magdalenou Schnitzerovou poprvé veřejně představuje průřez tvorbou z posledního desetiletí, navíc mimo klasický rámec uměleckých galerií v prostředí zdravotnického zařízení. V jeho díle typickém jemnou barevností, harmonií a hravostí se zrcadlí jeho niterné úvahy o složitých existencionálních otázkách, spiritualitě a východních filozofiích, které milovníky umění lákají k ponoření do jejich vlastního nitra.

Přehlídku akvarelové hravé krásy na chodbách polikliniky kouzelně rozvíjejí barevné skleněné plastiky z ateliéru známého uměleckého a manželského dua Lenky a Richarda Čermákových, jejichž dílo je pověstné lehkostí, křehkostí a přitom nečekanou monumentálností. Zachycují romantické, rafinované, přirozené i symbolické obrazy nejenom z hmotného světa a působí dojmem, jako by se sny proměnily ve sklo.

Aktuální výstava v Health+ navazuje na sérii uměleckých expozic z minulých let, které mají za cíl zpříjemnit klientům návštěvu polikliniky a připomenout myšlenku, že krásné umění pomáhá léčit lidské tělo i duši. Lze ji navštívit během otevírací doby polikliniky až do konce léta a vernisáž se uskuteční 30.6.2021.

Galerie

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás.